Як продавцю морозива стати оратором?

Існує чимало професій, де необхідно спілкуватися з людьми. І досить часто багатьом доводиться переборювати свої страхи, невпевненість та хвилювання, щоб просто заговорити з іншою людиною.

Так продавець техніки вчиться застосовувати різноманітні підходи до клієнта. Бізнесмен практикується у веденні перемовин. Стюардеса пізнає на практиці майстерність спілкування в конфліктних ситуаціях. А продавець морозива вчиться продавати не продукт, а святковий настрій. Володіти техніками ораторського мистецтва необхідно кожному, без перебільшення. Але результати будуть лише в тих, хто постійно практикується.

ЯКІСНА ПРАКТИКА

Перша допомога ораторам - техніка. Ви можете знайти чимало вправ для артикуляції, дикції та голосу в інтернеті. Оберіть ті, що вам зрозумілі. Випишіть їх у блокнот чи мобільний. А далі - працюйте. За один день нічого не досягнути. Лише системність принесе бажаний результат.

Перший час робити вправи варто при кожній нагоді: у вільну хвилинку вдома, дорогою на роботу, на прогулянці з собакою, готуючи вечерю. Надалі у вас виникне звичка до чіткості вимови, сили та гучності голосу.

І, щоб розім’ятися перед важливою телефонною розмовою, буде потрібно зробити всього лиш кілька рухів губами. Тіло швидко згадає проведену роботу і видасть чудовий результат.

Де б ви не були: магазин, кафе, транспорт - Ви маєте можливість тренувати ораторську майстерність. Говоріть чітко, щоб Вас не перепитували. Дивіться людям в очі, щоб відбувався контакт. Використовуйте кожну можливість розповісти історію в компанії. Знайомтеся з людьми, коли трапляється нагода.

Диктофон - найкращий друг

У кожного є диктофон на телефоні, тому ця практика також є доступною для охочих займатись ораторським мистецтвом. Вмикаємо диктофон і починаємо начитувати улюблений вірш, сторінку з книжки, замітку в газеті чи вміст пюре для своєї дитини.

Потім прослуховуємо запис, виписуємо у два стовпчики - що сподобалося, а що ні. Ось і маємо список, за що можемо себе похвалити, а над чим треба працювати далі.

YOUTUBE у себе в кімнаті

Не обов'язково починати свій ютуб канал, щоб навчитись розмовляти з публікою, яка знаходиться за межами камери.

Достатньо камери та Вас. І не треба одразу бігти в магазин задля покупки найкрутішої техніки, штативу та інших приладів для знімання. Для початку обираємо тему, з якою будемо виступати перед об'єктивом. Потім беремо звичайну камеру, навіть підійде смартфон, ставимо на тумбу, підпираємо книжками, натискаємо на play та починаємо нашу бесіду.

Оберіть час, коли Вас ніхто не буде відволікати, щоб ретельніше зосередитися на зрощуванні оратора в собі ;).

Обов'язково переглядайте матеріал після знімання, виписуйте плюси та мінуси. Покажіть знайомим, попросіть оцінити Ваше творіння. Зробіть висновки, але не зупиняйтеся.

Читати, читати та ще раз читати

Читати вголос. Все, що потрапляє до рук. В тому числі, книжки з ораторського мистецтва. Зустрічаючись із друзями, сусідами, колегами по роботі, переповідати, що запам'яталося і сподобалось - інформація найкраще чіпляється, коли ми її передаємо комусь.

Прочитали якусь цікаву статтю? Досі не розповіли другу?

Ще є час це виправити, поки не забули!

Ніколи не зупиняйтесь

Результат такої роботи приходить не за десять хвилин, тому майте терпіння. Пам’ятаймо історію оратора Демосфена. Він мав чимало вад, але поставив собі на меті стати кращим і увійти в історію.    

Демосфен мав постійну практику, навіть гальку в рот пхав, щоб пришвидшити та покращити свій результат.

   На заняттях в Майстерні успішних комунікацій такі стародавні методи не практикуються. Але ми використовуємо інші дієві техніки. Протягом 12-ти занять Ви поліпшите дикцію та розвинете голос, навчитеся структурувати свої промови, почнете володіти увагою аудиторії. Виступати публічно стане для вас комфортним і цікавим процесом, який приносить задоволення і результати.

З 11 вересня стартує черговий курс з риторики “Ефективний оратор”.

Детальна інформація на сайті communicate.in.ua

Записуйтеся за телефоном: 093 809 07 36

Наші клієнти

Працюють в таких компаніях