12 правил ефективної комунікації

Хочеш якісно покращити свої комунікативні навички? Дивись список простих правил, які допоможуть стати ідеальним співбесідником. Дотримуйся цих порад - і результат не забариться.

1 запамятай ім’я людини
Ім’я людини часто-густо - найприємніше для неї слово. Тож запам’ятай його і повторюй його протягом всієї розмови.

2 не складай поспішних оцінок
Дивись на людину без упереджень, намагайся її пізнати. Не вішай шаблонні бірки, це дуже обмежує сприйняття.

3 тримай зоровий контакт
Не бійся дивитися у очі. Погляд може сказати значно більше за слова. А між вас встановиться глибший емоційний зв’язок.

4 слухай більше, ніж говори
Дай людині можливість виговоритися. Слухати, нажаль, вміють не усі. А тому ти, як зацікавлений слухач, відразу потрапляєш у список топ-співбесідників.

5 став уточнюючі запитання
Підтримуй розмову уточненнями і запитаннями. Твій інтерес допоможе людині розкритися і проявитися ще більше.

6 будь готовий до нового
Якщо ти не згоден з якимось думками співбесідника - спробуй хоча би допустити ймовірність того, що він правий. Це допоможе тобі бути менш категоричним.

7 говори образно
Коли говориш ти, дбай про те, щоб твій співбесідник побачив картинку. Тобто, висловлюйся образно, виразно, описуй людей, події, деталізуй. Таким чином, ти захопиш його своїм кіно і вам обом буде цікаво продовжувати контактувати.

8 не обговорюй інших
Не засуджуй чиїсь вчинки, спробуй уникнути банальних обговорень хто-що-коли-з ким. Будь певен, вам є про що поговорити. Шукайте разом більш корисні та цікаві для вас обох теми.

9 не жалійся
Не акцентуй увагу на негараздах. Ці теми швидко вичерпують енергію розмови, з них важко вийти на нову ноту. Не плачся іншим - це не вирішить твоїх проблем. Краще бери життя в свої руки і дій.

10 неси добрі новини
Знайди щось, що може потішити чи розсмішити партнера. Це може бути як приємна новина, так і символічний подарунок з нагоди вашої зустрічі.

11 посміхайся
Ти красивий і на тебе приємно дивитися, коли ти усміхнений. Твоя вчасна посмішка - один з найвагоміших моментів комунікації. Не прогав його, коли зустрічаєш або прощаєшся з людиною.

12 будь собою
А ось і найголовніше правило - БУДЬ СОБОЮ у спілкуванні з іншими. Саме такий ти цікавитимеш їх найбільше.

Наші клієнти

Працюють в таких компаніях